موارد حقوقی شرایط عمومی پیمان شرکت‌های گاز استانی

پرسش

پرسش

موضوع: موارد حقوقی شرایط عمومی پیمان شرکت‌های گاز استانی

با سلام؛

      احترامأ باستحضار حضرتعالی می رساند این شرکت در زمینه پروژه های نفت و گاز فعالیت دارد که در خصوص برخی از موضوعات پیمانی با کارفرمایان شرکت گاز استانی دچار چالشهایی به شرح ذیل می باشد لذا خواهشمند است نسبت به ارائه پاسخ و رفع ابهامات مربوط به موارد مطروح ذیل با این شرکت همکاری فرمائید . ضمنا تقاضا می شود چنانچه آن موسسه محترم در این خصوص آرای قضائی داشته باشند در پاسخ های ارائه شده مطرح و استناد فرمایند .

  1. مدت زمان لازم جهت بررسی صورت وضعیت قطعی پیمانکار توسط مشاور و کارفرما چند روز می باشد؟
  2. در شرایط عمومی پیمان ، نسخه قدیم شرکت گاز ، عنوان می دارد پس از تحویل موقت موضوع پیمان ، به تأخیرات غیر مجاز پیمانکار رسیدگی و میزان خسارت و جریمه محاسبه می گردد ، ولی نسبت به زمان بررسی اشاره نکرده است ؟
  3. مشاور اذعان می دارد که اخذ مجوزها از سازمانهای ذیربط مطابق با شرایط خصوصی پیمان بر عهده پیمانکار می باشد و چنانچه بدلیل عدم دریافت مجوز، کار متوقف یا تعطیل گردد تأخیرات آن بخش مجاز نبوده چرا که اخذ مجوز وظیفه پیمانکار می باشد. حال آیا این شرایط اساسأ صحیح است یا باطل ؟ هر چند در شرایط خصوصی پیمان ذکر و توسط پیمانکار نیز امضاء شده باشد ؟
  4. شرح و بخشنامه خدمات وظایف مهندسین مشاور در پیمان های گاز و نفت کدام است ؟
  5. انجام اضافه کاریها بصورت کلی توسط ناظر مقیم با پیمانکار صورتجلسه شده است، حال پس از تحویل قطعی پروژه و گذشت دوره تضمین آن مشاور به بهانه اینکه ریزمتره اضافه کاریها موجود نمی باشد، صورتجلسه کلی احجام که توسط ناظر مقیم تایید شده است را قبول نداشته و تهدید به خط زدن احجام می نماید لطفا ارائه طریق بفرمائید .
  6. چنانچه صورتجلسه ای فی مابین نمایندگان کارفرما، مشاور و پیمانکار تنظیم گردد و مفاد صورتجلسه این باشد که مشاورین می بایست تا تاریخی مشخص نسبت به بررسی و اظهار نظر در خصوص اسناد و مدارک تحویلی پیمانکار (از قبيل صورت وضعیت قطعی ، لايحه تاخیرات و توقفات ) اقدام نمایند. چنانچه آن تاریخ منقضی گردد و مشاورین اعلام نظر ننمایند. آیا مجاز هستند با گذشت ۲ الی ۳ ماه از تاریخ آن صورتجلسه نسبت به عودت صورت وضعیت ها و اسناد و مدارک اقدام نمایند ؟

قبلا از حسن توجه و همکاری حضرتعالی کمال تشکر و امتنان بعمل می آید .

تحصیل اراضیصورت وضعیت قطعی
صورتجلسه
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دوره
مشاهده توضیحات دوره
بستن
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه در WhatsApp را شروع کنید

شما میتوانید با ثبت نام در سایت و ارسال تیکت هم با ما در ارتباط باشید

پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید، ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم

0
به نظرات شما علاقه‌مندیم، لطفا نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.x