تأخیر در پرداخت و خسارات مترتبه

پرسش

موضوع: درخواست بررسی مستندات و قرارداد

با سلام ؛

احتراماً، پیرو هماهنگی تلفنی با آقای دکتر حسین‌زاده و مذاکرات انجام شده با ایشان، با عنایت به قرارداد این شرکت با شرکت آب و فاضلاب مشهد با موضوع طرح بهسازی و مقاوم‌سازی مخزن B کوهسنگی مشهد از سال 1397 تاکنون و موارد و مشکلات ایجاد شده از سوی کارفرما، خواهشمند است در خصوص بررسی مستندات و مدارک این شرکت و پیشنهاد مالی انجام خدمات حقوقی مبط با این موضوع مساعدت‌های لازم را مبذول نمایید.

مبلغ اولیه پیمان : 17.533.997.181 ریال

مدت اولیه پیمان : شش ماه

دستگاه نظارت : مهندسی مشاور طوس آب

موارد و مشکلات :

1- ابلاغ دستور کار ترمیم و مرمت سقف مخزن که پس از اجرا، مشاور و کارفرما علیرغم داشتن آیتم در قرارداد به دلیل بالا رفتن حجم و مبلغ کار اصرار برپرداخت هزینه ( البته به صورت غیر‌واقعی و صرفاً عدد مورد نظر خودشان) به صورت فاکتوری می‌باشد. لازم به‌ ذکر است حتی ضخامت اجرا شده رنگ آمیزی را که 300 میکرون اجرا شده را الان 200 میکرون تایید دارند. (لازم به ذکر است در زمان اجرا نظارت مقیم در پروژه حضور داشته است)

2- تأخیرات زیاد در پرداخت مطالبات و صورت وضعیت‌های تأیید شده (خسارت تأخیر در پرداخت)

3- این پیمان تا 28/02/1400 تمدید مجاز دارد و احتمالا تا آخر برج 10 هم بتوانیم تمدید پیمان رو مجاز کنیم که در روند تعدیل تأثیر مثبت دارد، لذا برای هزینه‌های تأخیرات بالاسری و هرگونه موارد دیگر با صلاح دید شما اقدامات لازم به عمل آید.

لازم به ذکر است احجام اجرا شده جهت رنگ‌آمیزی و اپوکسی با درخواست تأمین دلیل توسط کارشناس رسمی دادگستری در زمان خالی بودن مخزن انجام گردیده است.

cspd200

پاسخ

با سلام و ادب؛

موضوع: نظر مشورتی، خصوص تأخیر در پرداخت و خسارات مترتّبه

احتراماً عطف به نامۀ شمارۀ 2313/ب77 مورّخ 1400/10/25 و با ملاحظۀ محیط نظام فنی و اجرایی کشور و قرارداد مبتنی بر نشریه 4311 به استحضار می‌رساند:

  • با تأمین دلیل موضوع «ماده 149» قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی، در خصوص رنگ‌آمیزی و اپوکسی، اخذ اجرت‌المسمّی، میسّر می‌باشد.
  • تأخیرات درپرداخت‌ها، جواز تأخیرات (موضوع بخشنامۀ شمارۀ 5090-54-11082-1، مورّخ 1360/09/02) را، همراه با قابلیّت اخذ خسارات (موضوعِ «ماده 522» قانون مارالبیان)، فراهم می‌نماید.
  • کلیۀ هزینه‌های پیمانکار ناشی از تأخیر، تعلیق و تصدیع در ایّام تأخیر مجاز، با وحدت ملاک از تبصرۀ دو ذیل «ماده 14» قانون آیین دادرسی کیفری و در قالب منافع ممکن‌الحصول که صدق عنوان اتلاف نماید، قابل دریافت است.

«وَآخِرُ دَعْوَانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ»
دبیر کمیتۀ مشورتی حقوق احداث

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دوره
مشاهده توضیحات دوره
بستن
عضو خبرنامه پیامکی ماشوید!

close-image
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه در WhatsApp را شروع کنید

شما میتوانید با ثبت نام در سایت و ارسال تیکت هم با ما در ارتباط باشید

پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید، ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم

0
به نظرات شما علاقه‌مندیم، لطفا نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.x
()
x