پرداخت حق‌الزحمه در گروه مشارکت

پرسش

موسسه بین‌المللی سنگ بنای حقوق احداث

موضوع: استفسار

با سلام؛
احتراماً در یک گروه مشارکت انجام خدمات مهندسین مشاور که نحوه توزیع حق‌الزحمه دریافتی از کارفرما با توافق طرفین گروه مشارکت معین می‌گردد و کارفرما طبق آن نسبت به پرداخت صورت‌وضعیت اقدام می‌نماید آیا می‌توان با توافق ثانویه در حین انجام نحوه توزیع حق‌الزحمه دریافتی را تغییر داد؟
در صورت تغییر و اعلام رسمی به کارفرما، آیا کارفرما الزامی به رعایت این توافق دارد یا خیر؟

با تقدیم احترام
ناصر جعفری
مدیر گروه مشارکت

گروه مشارکت مدنی

پاسخ

مشارکت مهندسین مشاور
ژیزمان – آبگستران سبزدشت

با سلام و ادب؛

موضوع: نظر مشورتی، در خصوص توافق لاحق اعضاء مشارکت

احتراماً، عطف به نامۀ شمارۀ 961/ق‌م مورّخ 15/08/1400 و با ملاحظۀ محیط نظام فنّی اجرایی کشور، به استحضار می‌رساند:

1- «بند 5-5» مشارکت‌نامۀ تضامنی گروه مشارکت مدنی برای ارائه خدمات مشاوره (ذیل «ماده 9» دستورالعمل نحوۀ مشارکت، همکاری و ارجاع کار گروه مشارکت مشاوره، با شمارۀ 67285/100 مورّخ 13/09/1389 سازمان برنامه و بودجه کشور) بیان می‌دارد “نحوۀ توزیع حق‌الزحمۀ دریافتی از کارفرما بین اینجانبان (سهم‌الشرکه مالی)، مطابق جدول ارائه شده در اسناد مالی گروه مشارکت می‌باشد.”

2- از آنجایی‌که، نحوۀ توزیع حقّ‌الزحمه به قرارداد همسان موصوف و اسناد مالی گروه مشارکت، ارجاع شده، توافق اطراف مشارکت (ذیل حقوق خصوصی و با حاکمیّت اصاله‌الاباحه)، ملاک عمل است.

3- ازاین‌رو، توافق لاحِق طرفین عقد مشارکت مدنی در خصوص حقّ‌الزحمه، جایگزین توافق سابق، خواهد شد.

4- با ابلاغ توافق جدید به کارفرما، مشارٌالیه ملزم به پذیرش و توزیع حقّ‌الزحمه، مطابق شرایط مندرج در آن می‌باشد.

وَ آخِرُ دَعْوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِينَ
دبیر کمیتۀ مشورتی حقوق احداث

نحوه پرداخت در قرارداد مشارکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

دوره
مشاهده توضیحات دوره
بستن
error: به دلیل حق کپی رایت، درخواست شما مقبول نیست!