دکتر محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه، طیّ بخشنامۀ شمارۀ ۱۷۵۹۸۳ / ۹۸ مورّخ ۰۹ تیرماه ۱۳۹۸، تبصره‌ای به شرح ذیل، به «ماده ۴۷» شرایط عمومی رایج (متداول نه متعارف) اضافه نمود و با ابلاغ بخشنامه موصوف، بخشنامه شماره ۱۰۰/۷۰۱۶ مورّخ ۳۱ فروردین ۱۳۸۸ را با این ابلاغ ملغی نمود. در ادامه با حقوق احداث همراه باشید.

بخشنامه به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها، دستگاه‌های اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران

شماره: ۹۸/۱۷۵۹۸۳
تاریخ: ۱۳۹۸/۰۴/۰۹

موضوع: ابلاغ اصلاحیه موافقت‌نامه، شرایط عمومی و شرایط خصوصی پیمان‌ها و مقررات آن‌ها

اصلاحیه ماده ۴۷ شرایط عمومی پیمان

به استناد ماده ۳۴ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، نظام فنی و اجرایی کشور و ماده ۲۳ قانون برنامه و بودجه و آئین نامه اجرائی آن، بدینوسیله اصلاحیه بند «الف» ماده (۴۷) شرایط عمومی نشریه شماره ۴۳۱۱ با عنوان موافقت نامه، شرایط عمومی و شرایط خصوصی پیمان ها و مقررات آنها، موضوع ابلاغیه شماره ۵۴/۸۴۲-۱۰۲/۱۰۸۸ مورّخ ۱۳۷۸/۰۳/۰۳ ، از نوع گروه اول (لازم الاجراء) ابلاغ می‌گردد، تا از تاریخ ابلاغ برای انعقاد پیمان، اجرا و فسخ آنها مورد عمل قرار گیرد.

 به بند الف ماده (۴۷) شرایط عمومی ابلاغیه فوق‌الذکر تبصره زیر اضافه می‌شود:

تبصره: برای فسخ پیمان در مورد طرح‌ها و پروژه‌های استانی، که بخشی یا تمام اعتبار آن از محل اعتبارات بودجه عمومی استانی تامین و توسط دستگاه‌های اجرائی استانی اجرا می‌شوند و همچنین طرح‌ها و پروژه‌های ملی استانی شده، کارفرما موظف است، حداکثر ظرف مدت دو هفته از اتمام مهلت تعیین شده (ده روزه) برای پیمانکار پس از ابلاغ اخطار، مستندات لازم را به دبیرخانه شورای فنی استان (سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان) جهت طرح و استماع دفاعیات طرفین توسط “کارگروه پیمان وضوابط فنی” و اعلام نظر به شورای فنی استان و اتخاذ تصمیم در شورای فنی ارسال نماید. نتیجه تصمیم شورای فنی استان، حداکثر ظرف مدت دو هفته، توسط رییس سازمان به دستگاه اجرائی و پیمانکار، اعلام و در صورت تصویب فسخ پیمان، دستگاه اجرائی نیز پس از دریافت مصوبه، بلافاصله نسبت به ابلاغ و اعمال آن اقدام می‌نماید. سایرمفاد ابلاغیه فوق‌الذکر به قوت خود باقی و نافذ بوده و بخشنامه شماره ۱۰۰/۷۰۱۶ مورّخ ۱۳۸۸/۰۱/۳۱ با این ابلاغ ملغی می گردد. موارد فسخی که قبل از ابلاغ این بخشنامه در هیات مربوطه مطرح شده و در حال پیگیری است، طبق بخشنامه سابق انجام می‌شود.

Upload Image...
در کانال تلگرامی حقوق احداث عضو شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .