ماده ۱۶ شرایط عمومی پیمان

ماده 16 شرایط عمومی پیمان

پرسش و پاسخ‌های رایج سازمان برنامه

ماده 16 شرایط عمومی پیمان

 

۰۱۱۶۰۱ – پرسش)

پیرو بند ج ماده ۱۶ شرایط عمومی پیمان در خصوص آمار ۲۰ ساله آب و هوا، آیا ملاک این آمار مربوط به میانگین آمار حداقل و یا حداکثر ۲۰ ساله بوده و یا پایین‌ترین و بالاترین دما در ۲۰ سال گذشته را می‌بایستی مدنظر قرار داد ؟

 ۰۱۱۶۰۱- پاسخ)

منظور از بند “ج” ماده ۱۶ شرایط عمومی پیمان، رویت و بررسی وضعیت آب و هوا از نظر کلیه عوامل جوی براساس آمار ۲۰ ساله (اعم از گرما، سرما و نزولات آسمانی که در اجرای کارهای موضوع پیمان موثرند، می‌باشد. از اینرو در مورد نحوه استنتاج آماری از این اطلاعات اظهار نظر نمی‌گردد.

ماده 16 شرایط عمومی پیمان

 ۰۱۱۶۰۲پرسش) 

نظر به اینکه در تفسیر و برداشت موضوع بند ج ماده ۱۶ شرایط عمومی پیمان در خصوص وضعیت آب و هوا، بارندگی و امکان اجرای کار در فصل‌های مختلف سال، باتوجه به آمار ۲۰ سال پیش از تاریخ ارایه پیشنهاد قیمت مطرح و اعلام گردیده است، موارد زیر مورد پرسش است:

۱- چنانچه پروژه‌ای در شهر استان باشد، ملاک آمار و اطلاعات از داخل پروژه بوده یا از اطلاعات رسمی اداره هواشناسی استان مربوطه؟

۲- ملاک درجه برودت هوا در ۲۰ سال پیش از تاریخ ارایه پیشنهاد، متوسط و میانگین درجه برودت خواهد بود یا روش دیگری برای محاسبه بایستی در نظر گرفت؟

 ۰۱۱۶۰۲- پاسخ)

در قراردادهای منعقده براساس شرایط عمومی پیمان، وفق ضوابط بند «ج» ماده ۱۶، پیمانکار تأیید نموده است که از وضعیت آب و هوا، بارندگی و امکان اجرای کار در فصل‌های مختلف سال، باتوجه به آمار ۲۰ سال پیش از تاریخ ارایه پیشنهاد قیمت، که می تواند از مراجع معتبر نظیر سازمان هواشناسی بدست آید، آگاهی یافته است. بدیهی است نحوه استنتاج و چگونگی لحاظ آمار یاد شده در امکان اجرای کار در طول مدت اجرا،بر عهده پیمانکار می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

error: به دلیل حق کپی رایت، درخواست شما مقبول نیست!